O naší škole

Kdo jsme

Image

V roce 1964 bylo založeno Střední učiliště stavební Brno, v roce 1993 došlo ke změně  zřizovatele a k stavebním oborům přibyly obory služeb (včetně Uměleckého kováře, Uměleckého truhláře a řezbáře). Dochází tak ke vzniku Středního odborného učiliště tradičních řemesel.

Škola jako první začala s výukou výstavby suchých technologií ve spolupráci s firmou Knauf. Stali jsme se zakládajícím členem  cechu sádrokartonářů. Ve spolupráci s Národním divadlem Praha  vnikl nový obor Vlásenkář - maskér. V minulosti bývaly úspěšné některé obory, o které už dnes není zájem, např. obor Keramik, Kameník.

od historie po

Současnost

Jako první v Brně jsme otevřeli obor Kosmetické služby a následně obor Kadeřník. Žáci předvádějí své umění na přehlídkách a ve spojení s vlásenkářkami pořádají různá představení pro školy. Naše škola je pravidelně zvána městskými částmi, školami i obcemi v okolí Brna na prezentace uvedených řemesel. Výtvarné práce našich žáků bývají pravidelně vystavovány například v areálu kláštera Rosa coeli.

Ani naši žáci oboru Kuchař – číšník nezůstávají pozadu. Kromě soutěží v rámci ČR se pravidelně účastnili jako jediní zástupci z České republiky mezinárodní soutěže v Chorvatsku, kde získávali výborná umístění. Další obory, které doplňují pestrou nabídku, jsou Truhlář a Elektrikář.

Image
Image

V současné době se naše škola pyšní oborem Design interiéru, jenž je určen kreativním žákům, kteří jsou po absolvování studia schopni navrhnout celý interiér. Třídy designérů většinou doplňují studenti oboru Design starého umění.

V současnosti významně investujeme do technologického vybavení ateliérů oboru Design interiéru. Do polytechnického ateliéru byl zaveden CO2 laserový řezací a gravírovací plotr, 3D tiskárna a 2D/3D CNC frézka. Cílem vybavení polytechnického ateliéru je naučit studenty pracovat s moderními, počítačem řízenými stroji.

V rámci počítačové grafiky studenti pracují v programech SketchUp a AutoCAD. Studenti mají k dispozici profesionální renderovací a vizualizační stanice, včetně možnosti používat kvalitní zařízení pro virtuální realitu.

V praktickém vyučování se studenti oboru Design interiéru učí pracovat i se základní řadou výrobních strojů používaných v nábytkářské výrobě. Všechny technologie se v průběhu studia prolínají a uplatňují v rámci plnění jednotlivých výukových projektů.


Moderní technologie se tak propojují s tradičními obory a přispívají k jejich atraktivnosti pro mladé lidi, kteří stojí na začátku své profesní kariéry.

naši partneři

Na koho se můžeme spolehnout?

Image
Image
Image
Image
Image
Image

    Využij naplno svůj talent!

    Pomůžeme ti zlepšit se v tom, co tě baví!

    Proč si vybrat naši školu?